Férfi ékszerek, melyiket hova?
Fülbevaló? Karkötő? Nyaklánc? Ma már egyáltalán nem kizárólag a nők kiváltsága az ékszerviselés! Sőt, ha jobban belegondolunk, igencsak régre nyúlik vissza a férfi ékszerviselés is. Akár az ókorról, akár a középkorról van szó, a férfiak ezekben az időkben is viseltek már különféle ékszereket. Arról se feledkezzünk meg, hogy milyen népszerű volt az a bizonyos gyöngyös fülbevaló az Erzsébet-korabeli Angliában. Ma már persze mások a trendek, de azt biztosan állíthatjuk, hogy az ékszerviselés a férfiak körében is töretlen népszerűségnek örvend. A férfi ékszerek viselésére valamivel szigorúbb szabályok vonatkoznak: lássuk melyik ékszert hol, mivel, hogyan lehet viselni és milyen kiegészítők valók azoknak a férfiaknak, akik nem szeretnek ékszert hordani?
Népszerű férfi ékszerek
A férfi ékszerviselés elég megosztó a mai napig. Vegyük például a nyakláncot! A munkahelyen az ing alatt nyugodtan hordhatjuk, hiszen senki sem veszi észre, viszont borzasztóan mutat, ha kívülre kerül. Lazább sportosabb ingek, pólók viselésekor persze látszódhat. Nyilván a testalkattól is függ valamilyen mértékben, hogy kinek milyen nyaklánc, ékszer áll jól. Egy vékonyabb testalkatú férfinak jobban áll egy vékonyabb lánc, vagy karkötő, míg egy erősebb, robosztusabb típus viselhet akár hangsúlyosabb, vastagabb darabot is.
A férfi ékszerekhez tartozik a gyűrű is, amely többnyire a karikagyűrű, pecsétgyűrű, vagy kisujjgyűrű. A pecsétgyűrű a mai napig divatos, sőt elmondhatjuk, hogy reneszánszát éli, csupán a megfelelő dizájnt és méretet kell kiválasztani. Öltönyhöz, azért bőven elég a karikagyűrű! Ezen felül viselhetnek egyéb gyűrűt is a férfiak, de csakis mértékkel és stílusosan. Ilyen például a kisujjgyűrű, amelyet lehetőleg ne keverjünk más gyűrűkkel. A kisujjgyűrű többnyire az arisztokrácia körében vált népszerűvé, egyébként az intelligencia és ravaszság jelképeként tartják számon.
Az egyik legnépszerűbb a férfi ékszerek között a karóra, amely nemcsak használati tárgy, hanem alapvető kiegészítőnek számít. Akármilyen drága legyen, egyesek szerint a legfontosabb szabály az, hogy az öltönyhöz minden esetben bőrszíjas modellt illik viselni. A férfi ékszerekhez tartozik még a karkötő, de ebből az ékszerből inkább a hétköznapokban hordott lezserebb változat a legnépszerűbb. Az elegáns (öltöny, szmoking) megjelenés esetén semmiképpen se vegyük fel, ezekre az alkalmakra tökéletesen megfelel a karóra.
Talán a legmegosztóbb ékszer férfiak esetében a fülbevaló. Amennyiben visszafogott és nem túl feltűnő, úgy valójában semmi gond nincs vele. Persze hivatalos eseményre, tárgyalásra jobb, ha nem vesszük fel, főleg, ha konzervatívabb cégnél dolgozunk.
Ékszer is de egyben elegáns kiegészítő: a mandzsettagomb
Apró, ám rendkívül elegáns, ráadásul igényességről tesz tanúbizonyságot, ha egy férfi klasszikus mandzsettagombot hord. A mandzsettagombok apró méretük ellenére nagyon sokat képesek dobni az ember megjelenésén egy jó szabású öltöny mellett. Nem szükséges, hogy nemesfémből legyenek, készülhetnek különböző anyagokból, így választhatunk cink- és rézötvözetű gombokat, de lehet az alapanyaga rozsdamentes acél is, a borítása pedig szövet. A színek, formák, design tekintetében szintén rendkívül széles a kínálat. Egészen a klasszikus daraboktól, a bohókás, vicces változatokig. Azért figyeljünk arra, hogy alkalomhoz illően vegyük fel!
Ékszer helyett
Aki nem szeret ékszert hordani, annak is számos lehetősége van a különféle férfi kiegészítőkből válogatni! Ismét divat és nagyon népszerű a kalap a férfiak körében. Egy divatos kalap remek kiegészítő és praktikus is egyben. Ezek a darabok évszázadokon keresztül a férfiak társadalomban betöltött státuszát fejezték ki, napjainkban viszont inkább divatkellékként funkcionálnak. Jó szolgálatot tehetnek egy borúsabb, hidegebb napon, amikor cseperegni kezd az eső vagy nyáron, mikor erős a napsugárzás. A szalmakalap kellemes és hasznos nyári kiegészítő, de ne feledjük, hogy ing illik hozzá, nem póló. A másik fontos szabály, hogy zárt térben a kalapot mindig le kell venni!
Ugyanígy a sál viselése is trendi külsőt kölcsönözhet, színétől, anyagától, fazonjától függően lehet sportosabb, de rendkívül elegáns is. A sálak, a kalapokhoz hasonlóan elsősorban a védelemre hivatottak. A nyakat takarják hűvös időben, ám azt is fontos kiemelni, hogy sokat dobhat öltözékünkön egy ilyen darab. Például a férfi selyem nyaksálak, amiket az ingnyak alatt hordanak a férfiak, kifejezetten arisztokratikus benyomást keltenek. Számos színben, méretben és anyagban elérhetők ma már ezek a termékek, amik az elegáns viselethez tökéletesen passzolnak.
Minden férfi kiegészítőre, különösen az ékszerekre általános érvényű szabály, hogy egyéniségünknek, alkatunknak, stílusunknak megfelelően válasszuk ki a megfelelőt, így öltözékünkkel remek összhangot alkothat!